Ekskavatör sınavı nasıl yapılır

Ekskavatör sınavı nasıl yapılır

Ekskavatör ehliyeti sınavı nasıl yapılır uygulama sınavı videosunu izleyip ekskavatör sınavının nasıl yapıldığı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ekskavatör ehliyeti sınavı nasıl yapılır

Sayfamızda ekskavatör paletli lastikli yada halk arasında kato da denmektedir. Sınavlarının nasıl yapıldığını soru cevap şeklinde anlatmaya çalışacağım. Ekskavatör belgesi için İş makineleri kursuna yazılıp gerekli eğitimleri aldıktan sonra sınav günü geldiğinde yapılacaklar dikkat edilmesi gerekenleri tek tek açıklanacaktır. 

Ekskavatör belgesi sınavı başlangıç

Öncelikle iş makinası kursu sınavdan önce tüm belge alacak adaylarını sınavın günü saati vb. diğer bilgilendirmeler için mesaj yolu veya arayıp bilgilendirir. Sınav giriş belgesinin sınav gününden önce kurstan alınması sağlar. gerekli bilgilendirmeler yapıldıktan sonra sınav günü.

Ekskavatör yazılı sınavı nerede ve saat kaçta yapılır

Ekskavatör ve diğer operatörlük belgelerinin sınavı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafında daha önceden belirlenmiş bir Okulda yapılır. Operatör adayları kendilerine belirtilen saatte sınavın yapılacağı okulda veya kursta hazır olurlar. 

Ekskavatör operatörlük belgesi sınavının başlama saati 09:00 dur.

Ekskavatör belgesi yazılı sınavı başlamadan önce

Ekskavatör yazılı sınavında dikkat edilmesi gerekenler

1. İş Makineleri Sürücü Eğitim Sınavına girecek adayların sınav saatine en geç 45 dakika kala sınav yerinde hazır bulunmaları gerekmektedir.
2. Sınav başladıktan sonra gelen hiçbir aday sınava alınmaz.
3. Sınav Giriş Belgesi Teorik ve Uygulama sınavları için geçerlidir.
4. Sınava gelirken yanınızda SINAVA GİRİŞ BELGESİ ile birlikte Nüfus Cüzdanı , Pasaport veya Ehliyet ile kurşun kalem , kalem traş ve silgi bulundurmayı unutmayınız.
5. Sınavınızın geçerli sayılması herşeyden önce sınav kurallarına uymanıza bağlıdır.
6.Cep telefonu ile sınava girmek kesinlikle yasaktır. (Çağrı cihazı, telsiz vb. haberleşme araçları ile cep bilgisayarı, saat fonksiyonu dışında fonksiyonu olan saat vb. her türlü cihaz) Cep telefonu ile sınava giren adayların sınavları geçersiz sayılacaktır.

Ekskavatör ehliyeti yazılı sınavında kaç soru çıkıyor

Ekskavatör operatör belgesi yazılı test sınavında iş güvenliği, iş öncesi hazırlık, iş organizasyonu, meslek adabı ve ilkyardım konularından karma 25 adet soru çıkmaktadır.

Ekskavatör belgesi sınavı geçme notu

Test usulü yapılan yazılı sınavdan geçme başarılı olma notu 70 tir. 70 puan ve üzeri alan aday başarılı olur. En az 18 tane net soruyu doğru cevaplandırmanız gerekir. Ekskavatör yazılı test sınavında 3 yanlış 1 doğruyu götürmemektedir.

Test usulü yazılı sınavdan başarılı olan Ekskavatör belgesi operatör adayları 2 aşamalı olarak yapılacak uygulama sınavına alınır.

Ekskavatör operatörlük sertifikası uygulama sınavı nasıl yapılır

Ekskavatör direksiyon sınavı nasıl yapılır

 

2018 yılında yapılan ekskavatör direksiyon sınavı video da görüldüğü gibi yapılmaktadır. 

ekskavatör ehliyet sınavı ne zaman, ekskavatör ehliyeti sınav soruları, ekskavatör çıkmış sınav soruları, g ehliyeti sınav soruları, g sınıfı ehliyet sınav soruları 2018