Kule Vinç Belgesi

Olcay iş makineleri Kule Vinç kursu Kule Vinç  operatörlük belgesi ehliyeti vermeye Yetkili Avrupa Yakasında Güngören ilçesinde  iş makineleri kursudur.

2020 yılı kule vinç ehliyeti alma şartları nedir? Kule vinç Ehliyeti almak için hangi şartları taşımanız gereklidir? Kule vinç belgesi almanın yaş şartı ve deneyim şartları nelerdir? Kule vinç belgesi almak için sağlık şartları nelerdir? Kule vinç belgesi almak için tahsil şartı nedir?

Kule Vinç belgesi

Kule vinç operatörlüğü için belgelendirme eğitimlerimiz her ay dönem açılışı yapılarak düzenli olarak eğitimlerimize katılabilirsiniz.

Kule Vinç belgesi ücreti

Kule vinç belgesi için kursumuza kayıt olduktan sonra anlaşma sağlanan ücret haricinde ve sınav ücreti haricinde başka her hangi bir ücret talep edilmez. Kule vinç eğitimi için ekstra bir ücret talebimiz kesinlikle söz konusu değildir.

Kule vinç ehliyeti sınav ücreti

Her yıl Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenir 2020 yılı için kule vinç belgesi sınav ücreti 110 TL dir. Sınavdan kalsanız dahi 110 TL ücret ödersiniz. farklı bir ücret kesinlikle tarafımızca istenmez.

2020 Yılı Kule vinç sınav tarihleri hakkında bilgi almak istiyorsanız 2020 Yılı Kule vinç sınavı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz

Kule Vinç Operatörü Belgesi:

Kule Vinç ehliyeti – Kule Vinç operatörü belgesi hakkında sayfamızda detaylı bilgileri bulabilirsiniz!

+ Kule Vinç operatörü tanımı ve görevleri :

TANIMI

Kule Vinç Operatörü ; iş sağlığı ve güvenliği ile çevre koruma önlemlerini uygulayarak, kalite sistemleri çerçevesinde, mesleği ile ilgili iş organizasyonu yapan, paletli, raylı ve sabit kule vinçleri kullanma talimatlarına uygun kullanarak çeşitli yüklerin (tünel, demir ve ahşap kalıplar ile her türlü diğer yük ve malzemeler) kaldırma, indirme ve iletme işlemlerini emniyetli bir şekilde yapan, vincin kontrollerini yapan ve mesleki gelişim faaliyetlerine katılan nitelikli kişidir..

Çalışma Ortamı ve Koşulları

Kule Vinç Operatörü çalışmalarını, vinç kontrol kabini içerisinde veya dışarısında yürütür. Çalışma ortamı mevsim şartlarına göre aşırı soğuk veya sıcak, tozlu, çamurlu, rüzgârlı, gürültülü ve nemli ortamlar olabilir. Kule vinç operatörü iş öncesi ve iş bitiminde yöneticiler, diğer çalışanlar ve makine bakımcıları ile iletişim halindedir. İşin gereğine göre vardiya usulü, esnek çalışma söz konusu olabilir. Mesleğin icrası esnasında iş sağlığı ve güvenliği önlemlerini gerektiren kaza ve yaralanma riskleri bulunmaktadır. Risklerin tamamen ortadan kaldırılamadığı durumlarda ise işveren tarafından sağlanan uygun kişisel koruyucu donanımı kullanarak çalışır.

GÖREVLER

Kule Vinç operatörü, işletmenin genel çalışma prensipleri doğrultusunda;

– İşçi sağlığı ve iş güvenliğine ilişkin önlemleri alır.

– İş talimatını inceler.

– Çalışma alanının güvenlik açısından kontrolünü yapmak

– Kule Vinç’i çalıştırmadan önce günlük kontrollerini yapar

– Çalışmış olduğu alanı düzenli bir şekilde kullanarak taşınacak malları kontrollü bir şekilde almak, taşımak, yüklemek, boşalmak ve istiflemek gibi işleri yapar.

– Kule Vinç’in periyodik bakımının zamanında yapılmasını sağlar.

– Kule vince tırmanmak Vince, kule içindeki merdiveni kullanarak yada yüksek binalarda gerekli güvenlik önlemi alınarak yapılmış uygun ve güvenli geçiş yerlerinden tırmanır.

+ Kule Vinç Ehliyeti Alınması zorunlumudur ? Yasal dayanağı nedir ?

Kule Vinç Operatörü olmak isteyen veya daha önceden bu mesleği yapanları eğitme ve sınav sonucunda sertifika verme yetkisi Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Ruhsatlı Özel İş Makineleri Kurslarına aittir. Ülkemizde Milli Eğitim Bakanlığı’nın izni olmadan eğitim kurumu açılamaz ve İş makineleri Kursları da Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Muhtelif Kurslar olarak İş ve İşlemlerimiz yapmaktayız Sürücü Kursları Operatörlük belgesi veremez aynı ancak bağımsız İş Makineleri Kursları bu eğitimleri ve sınavlar neticesinde sertifikaları vermeye yetkilidir.

İş Güvenliği denetmenleri uzmanları iş yeri denetimlerinde Kule Vinç Operatörlük Belgesi talep etmektedirler. 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanununa göre işverenler çalışanlarına yaptıkları işlerle ilgili eğitim aldırmak zorundadır. Mesleki eğitimi olmayan çalışanın uğradığı kazalarda çalışanına eğitim aldırmayan kurumlar asli kusurlu sayılmaktadır.

+ Kule Vinç belgesi sertifikası nedir?

Kule Vinç Belgesi; İş Makinesi Kursuna devam edip Kule Vinç Eğitimi ve Sınavlarını aldıktan sonra İlçe Milli Eğitim tarafından onaylanıp İş Makinesi Kursu tarafından size teslim edilen Kurs bitirme sertifikası belgesidir

+ Kule Vinç Ehliyeti  G sınıfı ehliyet nedir?

Kule vinç operatörlük belgesi ehliyete G sınıfı olarak işletmenize gerek yoktur . Çünkü Kule vinç sabit iş makinası olduğundan

+ Kule Vinç ehliyeti nereden alınır ? İş Makineleri kursundanmı almak gerekir ?

Olcay İş Makineleri Kursu gibi Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünden Yetkili Ruhsatlı Özel İş Makineleri Kurslarından alınır. Ruhsatı olmayan başla yerlerden alınmaz Örnek: Sürücü Kursları bu konuda yetkili değillerdir.

+ Kule Vinç ehliyeti alma ve sınav süreci ? Kule Vinç Belgesi Nasıl Alınır ? Kule Vinç Ehliyeti Nasıl alınır ?

Kule Vinç Operatörlük Belgesi almak için ilk önce Olcay İş Makineleri Kursu gibi Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğün’den Yetkili Ruhsatlı Özel İş Makineleri Kursuna kaydolmak gerekir. Operatörlük Belgesi tek bir sınıf belge değildir. Sürücü belgelerinde olduğu gibi her iş makinesinin belgesi ayrıdır. Operatörü olacağınız tercih edeceğiniz iş makinasına göre uygun operatörlük belgesini almanız gerekmektedir.

İş makinesi kursumuza başvuru yaptıktan sonra Önce kurs bünyesinde teorik eğitim daha sonra uygulama alanımızda makine teorik ve Bire bir Kule Vinç kullanarak müfredatta belirtilen şartlarda uygulama eğitimi alacaksınız. Bu eğitimler tamamlandıktan sonra Kule Vinç Sınav süreci başlayacaktır.

Kule Vinç belgesi sınavı önce Güngören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün belirlemiş olduğu okulda yazılı sınavı yapılacak olup ve aynı gün yazılı sınavdan başarılı olan adaylarımızı Arnavutköy İlçesi Çilingir Köyünde bulunan iş makineleri uygulama alanımıza götürerek uygulama sınavımız yapılacaktır.

Yazılı sınav başlama saati : 10:00 ( Ancak kursta toplanma saatimiz 9 dur )

Uygulama Sınavı başlama saati : 12:00

Kaldırma Yükleme Kule Vinç Operatörlük belgesi yazılı sınavında 25 adet soru sorulacak olup başarılı olabilmek için en az 18 net alıp 70 alan aday başarılı sayılacaktır.

Kule Vinç  Operatörlük belgeleri uygulama sınavı iki aşamada yapılmakta olup 1. aşama sözlü Kule vinç sınavı 2. aşama ise uygulama sınavıdır. Kule Vinç ehliyeti alacak olanlar Kursumuza 4 tonluk Tonluk Kule Vinç  ile uygulama sınavına gireceklerdir.

Sınav ertesi başarılı olan adayların Operatörlük belgeleri düzenlenip Güngören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edilir ve Kule Vinç Operatörlük sertifikaları tarafımıza geldiğinde tarafınıza bilgi verilip alınması sağlanır.

Operatörlük belgesi kazananlara aşağıda örnekleri bulunan Milli Eğitimden Onaylı belgeler teslim edilir..

Kule Vinç operatörlük belgesi İle Hangi Makineler Kullanılabilir….

Kule Vinç Operatör belgesi sadece kule vinçler kullanılır

+ Kule Vinç Ehliyeti ne kadar sürede alınır ?

Kule Vinç Ehliyeti için Her ayın 15 ne kadar başvuru yaparsanız Bir sonraki yapılacak sınava katılabilirsiniz Ortalama 40-45 gün içinde Kule Vinç belgenizi alırsınız.

 + Son Başvuru tarihi ne zaman ? En yakın Kule Vinç ehliyeti sınav tarihi ne zaman ?

Kule Vinç  ehliyeti sınavları ayda bir yapılmakta olup. Başvuru tarihine göre ve değişiklik gösterebilir.

+ Kule Vinç ehliyeti için gerekli belgeler nelerdir?

 • 1 adet fotoğraf
 • Sağlık Raporu ( sürücü olur raporu )
 • Sabıka Kaydı ( Adliye, Kaymakamlık veya E-Devlet sitesinden
 • Diploma veya öğrenci Belgesi
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi

Kule Vinç ehliyeti fiyatları kaç paradır; Kule Vinç kursu ücretleri senelik olarak belirlenir olduğumuz sene içinde geçerli olur 2020 yılı Kule Vinç kursu ücretleri hakkında bilgi almak için linki tıklayınız. Kule vinç belgesi fiyatları

Kule Vinç kursu haricinde yapacağınız başka masraflarınızda olacaktır. Evrakların hazırlanması 2020 yılı Kule Vinç sınav ücreti, 2020 yılı sağlık raporu ücreti, 2020 yılı ehliyet harcı, 2020 yılı ehliyet kartı ücreti gibi masraflarınız olur.

+ Kule Vinç sertifikasını ehliyete işletmeden Kule Vinç kullanılabilirmiyim ?

Kule vinç belgesini ehliyete çevirmenize gerek yok Kule vinç operatör belgesi ile kullanabilirsiniz.

+ Kule Vinç sertifikasının sürücü sertifikası gibi süresi varmıdır ?

Kule Vinç sertifikası sürücü sertifikası ( ehliyet ) gibi 2 yıl süresi yoktur. İstediğiniz zaman ehliyete çevirebilirsiniz.

+ Kule Vinç ehliyeti alma şartları nelerdir ?

Üstteki linki tıklayıp Kule vinç ehliyeti almanın şartlarını öğrenebilirsiniz.

+ Kule Vinç ehliyeti alma yaşı kaçtır ? 

Kule Vinç İş makinası ehliyeti almak için 18 yaşını bitirip 19 yaşından gün almak gerekir

+ Kule Vinç belgesi için hangi sınavlara girilecek?

Kule Vinç operatörlük belgesi sınavı iki aşamadan yapılmakta olup önce yazılı akabinde aynı gün Kule Vinç kullanarak uygulamalı Kule Vinç sınavına girilir.

+ Olcay İş Makineleri Kursumuzda Vermiş olduğumuz diğer operatörlük belgeleri .

 • Kaldırma – Yükleme – İstifleme ( Forklift belgesi ) İş Makinesi Operatörü Eğitimi
 • Kaldırma – Yükleme ( Mobil Vinç belgesi ) İş Makinesi Operatörü Eğitimi
 • Kaldırma, Taşıma Raylı Sistem Köprülü Vinci ( Tavan Vinci belgesi ) Operatörü Eğitimi
 • Kaldırma Yükleme ( Personel ve Yük Yükseltici belgesi ) Operatörü Eğitimi
 • Kaldırma-Yükleme( Kule Vinç belgesi ) Operatörü Eğitimi
 • Kazıma ve Yükleme ( Ekskavatör belgesi ) İş Makinesi Operatörü Eğitimi
 • Kazıma ve Yükleme ( Kanal Kazıyıcı (Beko Loder belgesi ) ) İş Makinesi Operatörü Eğitimi
 • Kazıma ve Yükleme ( Yükleyici (Loder belgesi ) ) İş Makinesi Operatörü Eğitimi

İstanbul Avrupa yakası Güngören, Bağcılar, Bayrampaşa, Başakşehir, İkitelli, Avcılar, Arnavutköy, Esenyurt, Beylikdüzü, Hadımköy, Büyükçekmece, Silivri, Çatalca bölgeleri Kule vinç eğitimi Kursu

iş makinesi, iş makinaları, operatörlük, operatörü, sınavı nasıl yapılır
kule vinç eğitimi 2018
kule vinç operatörü kursu
kule vinç sertifikası nasıl alınır
kule vinç operatörlük belgesi