G sınıfı ehliyet nedir

G sınıfı ehliyet nedir?

Sorusu sürücü belgesi alacak olanların, iş makinelerini kullana operatörlerin ve İş makinelerinin kullanıldığı Devlet veya Özel sektörde işe gireceklerin merak ettiği sürücü belgesi sınıflarından bir tanesidir.

G Sınıfı Sürücü Belgesi İş makinesi türünden lastik tekerlekli motorlu iş makinesi araçları kullanacaklar için alınması zorunlu olan sürücü belgesidir.

G sınıfı ehliyet örneği

Aşağıdaki sürücü belgesi resmindeki gibidir.

bekolo der ehliyeti nasıl alınır, beko loder kursu

Yukarıdaki örnek ehliyet resminde görüldüğü gibi 9. satırda sürücü belgesi sahibinin mevcut ehliyet sınıfları yazmaktadır. Bu ehliyet sınıfları içinde G sınıfı da bulunmaktadır. G sınıfı ehliyet iş makineleri türündeki İş makinalarının kullanılması için alınan bir ehliyettir.

G sınıfı ehliyet ile tüm iş makineleri kullanılırmı?

G sınıfı ehliyet ile Sürücü belgesinin arka kısmında bulunan 12. satırındaki Rakamlar bu ehliyet sahibinin kullanabileceği iş makinesinin ehliyet yazılan kodu olup sadece o kodtaki iş makinesi kullanabilir.

Örnek verecek olursak 105-02 kodu Beko loder yani Kanal Kazıcı Yükleyici iş makinesinin ehliyet kodu olup sadece Bekoloder kullanabilir.

G sınıfı ehliyet veren sürücü kursları istanbul avrupa yakası

İstanbul Avrupa yakası Güngören ilçe sinde bulunan Olcay iş makineleri kursu Avcılar, Esenyurt ve Beylikdüzü ilçelerine yakın G sınıfı ehliyeti veren nadir kurslardan bir tanesidir. En kısa zamanda ve uygun fiyata ve uygun ödeme koşulları ile kursumuzdan g sınıfı ehliyet alabilirsiniz.