Tavan Vinci operatör belgesi nasıl alınır

Tavan vinci Belgesi almaya Tavan vinci İş Makinesi Kullanmaya Tavan vinci Operatörü olmaya karar verdiyseniz Pek çok kişinin merak ettiği gibi Tavan vinci Operatörü belgesi nasıl alınır sorusunun cevabını arıyorsanız bu sayfada bulabilirsiniz.

Tavan vinci İş Makinesi Operatörlük belgesi almak için Olcay İş Makineleri Kursu gibi Milli Eğitim Bakanlığından Onaylı yetki belgesi almış Ruhsatında Kaldırma, Taşıma Raylı Sistem Köprülü Vinci ( Tavan Vinci operatörlük belgesi ) Operatörü Yetiştirme Kursu yazan İş Makineleri Kurslarından Tavan vinci Operatörlük belgesi alabilirsiniz.

Ruhsat Örneğimiz aşağıdaki resimdedir.

Öncelikle Tavan vinci Belgesi alacağınız İş Makineleri kursunu seçip Başvuru evraklarını hazırlamanız gerekmektedir.

Tavan Vinci Operatörlük Belgesi Kayıt için gerekli evraklar

1-Diploma

2-2 adet fotoğraf

3-Sağlık Raporu

4-Adli sicil belgesi yani savcılık temiz kağıdı

Bu evraklar ile Her ayın en geç 15 ne kadar kayıt yaptırmanız gerekmektedir. Tavan vinci belgesi için kayıt olduktan sonra Teorik ve Uygulamalı Tavan vinci operatör eğitimi başlayacaktır. Teorik Eğitimler hem kursta sınıfta hem de tavan vinci uygulama alanında olacaktır.

Tavan vinci eğitimi alındıktan sonra Tavan vinci belgesi sınav aşamasına geçilecektir. Tavan vinci operatör Belgesi Sınavı süreci aşağıda açıklanmıştır

Tavan vinci operatörlük belgesi sınavı süreci.

            Tavan vinci belgesi sınavı önce Güngören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün belirlemiş olduğu okulda yazılı sınavı yapılacak olup ve aynı gün yazılı sınavdan başarılı olan adaylarımızı Arnavutköy İlçesi Çilingir Köyünde bulunan iş makineleri uygulama alanımıza götürerek uygulama sınavımız yapılacaktır.

Tavan vinci Yazılı sınav başlama saati:09:00 ( Ancak kursta toplanma saatimiz 8 dir )

Tavan vinci Uygulama Sınavı başlama saati: 12:00

     Tavan vinci Operatörlük belgesi yazılı sınavında 40 adet soru sorulacak olup başarılı olabilmek için en az 28 net alıp 70 alan aday başarılı sayılacaktır.

     Tavan vinci Operatörlük belgeleri uygulama sınavında ise Kursumuza ait iş makinesi ile uygulama sınavına gireceklerdir.

Sınav ertesi başarılı olan adayların Operatörlük belgeleri düzenlenip Güngören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim edilir ve Tavan vinci operatör sertifikası tarafımıza geldiğinde tarafınıza bilgi verilip alınması sağlanır.

Operatörlük belgesi kazananlara aşağıda örnekleri bulunan Milli Eğitimden Onaylı belgeler teslim edilir..

tavan vinci sertifikası, tavan vinci operatörü belgesi, tavan vinci lisansı