Personel Yük Yükseltici Ehliyet Fiyatları

2019 Personel Yükseltici ehliyeti ücreti

2019 yılı  Personel Yükseltici ehliyeti  almak isteyenler Personel Yükseltici belgesi almak için ne kadar ücret ödemeleri gerekecek, 2019 yılı ehliyet harcı ne kadar olacak ?

2019 ehliyet harç zamları belli oldumu? 2019 ehliyet harçları ne kadar oldu ? 2019 yılı g sınıfı ehliyet harcı, 2019 ehliyet harç ücretleri tüm bu merak edilenleri sayfamızda bulabilirsiniz.

2019 yılı Ehliyet harçları belli Oldu. 2019 yılında G sınıfı ehliyet harcı A sınıfı A2 sınıfı motorsiklet ehliyeti B sınıfı ehliyet C sınıfı kamyon ehliyeti Tır ehliyeti Otobüs ehliyeti harçları belli oldu.

1 Ocak 2019 tarihinden itibaren yeni sürücü belgesi harçları uygulanmaya tahsil edilmeye başlanacaktır.

  • 2019 Yılında Personel Yükseltici Ehliyeti Masrafı Personel Yükseltici Sertifikası nı Ehliyete çevirmek için yapılacak masraflar
  • 2019 Yılı Personel Yükseltici belgesini ehliyete işletme ücreti
Personel Yükseltici Ehliyeti Kurs Ücreti Kursumuzu Arayınız
Personel Yükseltici Ehliyeti Evrakları ve Sağlık Raporu Yaklaşık 100 TL
Operatör Ehliyeti Sınav Ücreti 100 TL
G Sınıfı Ehliyet Harcı 1023 TL
Ehliyet Kartı Ücreti 165 TL
Polis Vakfı Bağış Payı 31 TL

Personel Yükseltici belgesi almak için;

2019 yılında Personel Yükseltici Operatörlük Belgesi almak için  gerekli belgeleri hazırlamalısınız.

İstanbul Avrupa yakası nda bulunan Olcay İş Makineleri Personel Yükseltici Kursuna kayıt olup

Personel Yükseltici belgesi alabilmek için birebir Personel Yükseltici eğitimi almanız gerekiyor.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Güngören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü nün yaptığı önce Teorik, Sözlü ve  Uygulamalı Personel Yükseltici Sınavına girmeniz gerekiyor.

Personel Yükseltici ehliyeti Sınavlarında başarılı olduktan sonra Milli Eğitim den onaylı Operatörlük Belgenizi alabilirsiniz.

Personel Yükseltici sertifikanızı ehliyete çevirmeniz gerekiyorsa ( Taşıt Trafiğine açık Karayolunda kullanılan lastik tekerlekli iş makineleri için mecburidir)

2019 yılında operatör sertifikası, sürücü sertifikasını ehliyete işletmek için Tercih edeceğiniz her hangi bir Nüfus işleri Müdürlüğünden randevu alarak. Personel Yükseltici Operatörlük sertifikanızı  Personel Yükseltici Ehliyetine ( g sınıfı ehliyet ) ( Personel Yükseltici kodu: 105-06 dır ) çevirmek için yapacağınız masraf tutarları ise yukarıda açıklanmıştır.

Personel Yükseltici Ehliyeti sertifikasının maliyeti ne kadardır 2019

Personel Yükseltici Belgesi fiyatları için İstanbul Güngören de bulunan Olcay İş Makineleri Kursu muzu arayıp bilgi alabilirsiniz..

Personel Yükseltici belgesi Kurs ücretinin haricindeki masraflar

İş Makineleri Operatörlük Sınavı Milli Eğitim tarafından yapıldığı için Yazılı ve Uygulama sınav ücreti tek olup 2019 yılı sınav ücreti 100 TL dir.

Sağlık Raporunuzu aile hekiminizden ücretsiz alabilirsiniz yada Özel hastane, klinik veya tek tabip ten 2019 yılı sağlık raporu ücreti her kurum için değişiklik gösterebilir ancak ortalama 80– 100 TL arasında değişiklik gösterebilir.

Personel Yükseltici ehliyeti ücreti

Operatörlük Sertifikasını G sınıfı Ehliyete dönüştürmek için 2019 yılı Harçlar kanunu 9 nolu tarifeye istinaden  belirlenen  2019 yılı G Sınıfı Sürücü Belgesi Harcı 1023 TL.

2019 yılı Harçlar kanunu 9 nolu tarifeye istinaden belirlenen 2019 yılı Personel Yükseltici Ehliyeti Kart Ücreti olarak 165 TL

Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı’na hizmet bedeli Vakıf Payı olarak 31 TL ödemeniz gerekecektir

 

İstanbul Avrupa yakası Güngören, Bağcılar,İkitelli, Avcılar, Bayrampaşa, Başakşehir, Hadımköy, Büyükçekmece,   Arnavutköy, Esenyurt, Beylikdüzü, Silivri, Çatalca bölgeleri Personel Yükseltici ehliyeti Kursu ücretleri masrafı hakkında bilgiler