Personel Yük Yükseltici Ehliyet Fiyatları

2021 Personel Yükseltici ehliyeti ücreti; Personel yük yükseltici manlift, makaslı platform, eklemli platform, platform ehliyeti, sepetli vinç ehliyeti ücreti 900 Lira olarak belirlenmiş olup 120 TL de sınav ücreti bulunmaktadır.

2021 yılı  Personel Yükseltici ehliyeti  almak isteyenler Personel Yükseltici belgesi almak için ne kadar ücret ödemeleri gerekecek, 2021 yılı ehliyet harcı ne kadar olacak ?

2021 yılı Ehliyet harçları belli Oldu. G sınıfı ehliyet harcı A sınıfı A2 sınıfı motorsiklet ehliyeti B sınıfı ehliyet C sınıfı kamyon ehliyeti Tır ehliyeti Otobüs ehliyeti harçları belli oldu.

1 Ocak 2021 tarihinden itibaren yeni sürücü belgesi harçları uygulanmaya tahsil edilmeye başlanacaktır.

  • 2021 Yılında Personel Yükseltici Ehliyeti Masrafı Personel Yükseltici Sertifikası nı Ehliyete çevirmek için yapılacak masraflar
  • 2021 Yılı Personel Yükseltici belgesini ehliyete işletme ücreti
Personel Yükseltici Ehliyeti Kurs ÜcretiKursumuzu Arayınız
Personel Yükseltici Ehliyeti Evrakları ve Sağlık RaporuYaklaşık 100 TL
Operatör Ehliyeti Sınav Ücreti120 TL
G Sınıfı Ehliyet Harcı1368,46 TL
Ehliyet Kartı Ücreti225 TL
Polis Vakfı Bağış Payı45 TL

Personel Yükseltici belgesi almak için;

2021 yılında Personel Yükseltici Operatörlük Belgesi almak için  gerekli belgeleri hazırlamalısınız.

İstanbul Avrupa yakası nda bulunan Olcay İş Makineleri Personel Yükseltici Kursuna kayıt olup

Personel Yükseltici belgesi alabilmek için birebir Personel Yükseltici eğitimi almanız gerekiyor.

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı Güngören İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü nün yaptığı önce Teorik, Sözlü ve  Uygulamalı Personel Yükseltici Sınavına girmeniz gerekiyor.

Personel Yükseltici ehliyeti Sınavlarında başarılı olduktan sonra Milli Eğitim den onaylı Operatörlük Belgenizi alabilirsiniz.

Personel Yükseltici sertifikanızı ehliyete çevirmeniz gerekiyorsa ( Taşıt Trafiğine açık Karayolunda kullanılan lastik tekerlekli iş makineleri için mecburidir)

2021 yılında operatör sertifikası, sürücü sertifikasını ehliyete işletmek için Tercih edeceğiniz her hangi bir Nüfus işleri Müdürlüğünden randevu alarak. Personel Yükseltici Operatörlük sertifikanızı  Personel Yükseltici Ehliyetine ( g sınıfı ehliyet ) ( Personel Yükseltici kodu: 105-67 dır ) çevirmek için yapacağınız masraf tutarları ise yukarıda açıklanmıştır.

Personel Yükseltici Ehliyeti sertifikasının maliyeti ne kadardır 2021

Personel Yükseltici Belgesi fiyatları için İstanbul Güngören de bulunan Olcay İş Makineleri Kursu muzu arayıp bilgi alabilirsiniz..

Personel Yükseltici belgesi Kurs ücretinin haricindeki masraflar

İş Makineleri Operatörlük Sınavı Milli Eğitim tarafından yapıldığı için Yazılı ve Uygulama sınav ücreti tek olup 2021 yılı sınav ücreti 120 TL dir.

Sağlık Raporunuzu aile hekiminizden ücretsiz alabilirsiniz yada Özel hastane, klinik veya tek tabip ten 2021 yılı sağlık raporu ücreti her kurum için değişiklik gösterebilir ancak ortalama 80– 100 TL arasında değişiklik gösterebilir.

Personel Yükseltici ehliyeti ücreti

Operatörlük Sertifikasını G sınıfı Ehliyete dönüştürmek için 2021 yılı Harçlar kanunu 9 nolu tarifeye istinaden  belirlenen G Sınıfı Sürücü Belgesi Harcı 1368,46 TL.

2021 yılı Harçlar kanunu 9 nolu tarifeye istinaden belirlenen 2021 yılı Personel Yükseltici Ehliyeti Kart Ücreti olarak 225 TL

Polis Teşkilatını Güçlendirme Vakfı’na hizmet bedeli Vakıf Payı olarak 45 TL ödemeniz gerekecektir

İstanbul Avrupa yakası Güngören, Bağcılar,İkitelli, Avcılar, Bayrampaşa, Başakşehir, Hadımköy, Büyükçekmece,   Arnavutköy, Esenyurt, Beylikdüzü, Silivri, Çatalca bölgeleri Personel Yükseltici ehliyeti Kursu ücretleri masrafı hakkında bilgiler