G sınıfı ehliyet kaç günde alınır

G sınıfı ehliyet kaç günde alınır sorusunun cevabını vermeden önce 

G sınıfı ehliyet nedir ve G sınıfı ehliyeti kimler alabilir sorusunun cevabı vermek lazım

G sınıfı ehliyet :

Karayolları Trafik kanununa göre İş makinelerini Karayolunda kullanabilmek için alınması gereken mecburi sürücü belgesi ehliyeti dir.

G sınıfı Ehliyeti Kimler alabilir:

G sınıfı ehliyet alabilmek için kişinin öncelikle İş makineleri türünden bir operatör sertifikası olması gerekir. Demek ki G sınıfı ehliyeti Operatörlük belgesi olan kişiler alabilir.

Operatörlük Sertifikamı G sınıfı ehliyete nasıl işletirim:

Mevcut ehliyetiniz var ise Nüfus müdürlüklerinden Ehliyet randevusu alıp Ehliyet harcı ve ehliyet kart bedelini anlaşmalı bankalara yatırıp G sınıfı ehliyete çevirebilirsiniz.

Operatör belgem var Mevcut Ehliyetim yok G sınıfı ehliyeti nasıl alırım:

Operatör belgenizi aldınız ancak her hangi bir sınıf mevcut ehliyetiniz yok ise operatör belgesini ehliyete G sınıfı olarak çeviremezsiniz.

Bunun için yapmanız gereken Her hangi bir Sürücü Kursuna Her hangi bir Sürücü belgesi için başvuru yapıp yazılı ve direksiyon sınavlarına girdikten sonra Sürücü sertifikasını hak edip Sürücü Sertifikası ve Operatörlük Sertifikası ile her ikisinin maliye harcı ve kart bedelini anlaşmalı bankalara yatırıp Nüfus Müdürlüklerinden alabilirsiniz.

Sonuç Olarak  G sınıfı ehliyet kaç günde alınır sorusunun cevabı 

Her hangi bir iş makinesinin Operatörlük belgesini alacaksanız Operatörlük belgesi alma süresi yaklaşık olarak başlaması, eğitimleri ve sınav süreci yaklaşık 45 günü bulmaktadır.

Mevcut bir ehliyetiniz var ise Operatörlük sertifikanızı G sınıfı ehliyete çevirme işletme süresi Nüfus müdürlüğüne müracaat edip işlemlerinizin bitimine bağlı olarak 1 gün içinde yapılmaktadır.

G sınıfı ehliyete işletme fiyatı; İş makineleri operatör belgesi G sınıfı ehliyet işletme çevirme masrafı Her şey dahil 2020 yılı sonuna kadar 1491 Liradır.

g sınıfı ehliyet fiyatları

g sınıfı ehliyet kurs ücreti

220 Yılı G sınıfı ehliyete işletme ücreti

G Sınıfı Ehliyet Harcı 1254,00 TL
G sınıfı ehliyet Kart Ücreti 200,00 TL
G sınıfı ehliyet için Polis Vakfına bağış Hizmet bedeli 37,00 TL 
G sınıfı Ehliyet Toplam Masrafı 1491 TL

İş makineleri operatörlük belgesi sertifikası hakkında sıkça merak edilen ve sorulan konu başlıkları hakkında Operatör ve operatörlük adaylarını bilgilendirmek amacı ile bu konular hakkında detaylı bilgiler aşağıda açıklanmıştır.

Forklift ehliyeti sınıfı

Forklift ehliyeti sınıfı Sürücü belgesine işletildiği zaman diğer iş makineleri operatör belgelerinde olduğu gibi G sınıfı dır.

G sınıfı ehliyet şartları

İş makinaları operatör ve operatörlük adayları tarafından bir diğer merak konusudur. Aşağıdaki linkten detaylı bilgi alabilirsiniz.

1-Tahsil şartı
G sınıfı ehliyet almak için en az İlkokul mezunu olmak şarttır.

2-Yaş Şartı
G sınıfı ehliyet için en az 18 yaşını bitirip 19 yaşından gün almış olmak şarttır.

3-Sağlık Şartı
Sürücü ve Sürücü adaylarında Sağlık bakanlığınca çıkan yönetmeliklere göre G sınıfı Sürücü Olur kriterlerine uygun olmak şartı.

Adli sicil şartı
( Hükümlülük bakımından 1/3/1926 tarihli ve 765 sayılı Türk Ceza Kanununun 403 ve 404 üncü
maddelerinden, 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 188, 190 ve 191 inci maddelerinden, 10/7/2003 tarihli ve 4926 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanununun 6 ncı maddesinden, 7/1/1932 tarihli ve 1918 sayılı Kaçakçılığın Men ve Takibine Dair Kanunun 29 uncu maddesinden, 21/3/2007 tarihli ve 5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanununun 4 üncü maddesinin yedinci fıkrası, 10/7/1953 tarihli ve 6136 sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar
ile Diğer Aletler Hakkında Kanunun 12 nci maddesinin ikinci ve takip eden fıkralarındaki suçlardan hüküm giymemiş olmak, )

Yukarıda maddelerden hüküm giymemiş olma şartı

İş makineleri Operatör Kursunuz nerededir? Hangi bölge ve İlçelere yakındır.

İş makinası ehliyeti kursumuz İstanbul Avrupa Yakası Güngören ilçesinde İş makinası operatör belgesi alacak olan operatör adaylarına eğitim vermektedir. Bağcılar, Bahçelievler, Başakşehir, Avcılar, Esenyurt, Güneşli, İkitelli, Beylikdüzü, Arnavutköy ve Hadımköy çevremizdeki ilçeler olup bu bölgedeki operatör belgesi ihitiyacı olan kursiyerlere eğitim vermekteyiz.

Forklift ehliyeti ne kadar zamanda sürede alınır; Forklift ehliyeti alma zamanı kayıt olduktan yaklaşık 45 gün içinde sınav aşamasına geçilir ve sınavdan 1 hafta sonra forklift operatör sertifikası teslim edilir. Forklift ehliyeti almak için Önce Kursa kayıt olunur, İkinci aşama Teorik ders eğitimleri verilir, Üçüncü aşama Forklift kullanma uygulama eğitimi ve son olarak Dördüncü aşama Yazılı, Sözlü ve uygulama sınavına girilir Son uygulama sınavında başarılı olan adayların sertifikaları düzenlenir ve teslim edilir.